Jr.Extraordinary Esprit Anamsunamon

 

30.3.2010 

Jonathan odlétá...

 Ze strany chovatelky to byla láska na první pohled a tak náš mladý pes Jr.Extraordinary Es Anamsunamon prožije zbytek života na jihu Francie jako  chovný pes a výstavní mazák. 
Bude k vidění na výstavách nejen "doma", ale také ve Švýcarsku, Belgii a Nizozemí. Držíme mu palce, aby mu to šlo tak dobře jako doposud a byl přínosem v chovu dlouhosrstých miniatur. 

I když je Jonathan velmi pohodový pejsek, milující všechny lidi a pesany, bylo pro mě velmi těžké se s ním rozloučit. I když on to zvládl bravurně, stále dobře naladěný s tím jeho miloučkým kukučem, já už to nezvládala vůbec. Byl to první a poslední pes, kterého jsem prodávala jako "hotového" psa. Nejsme velká stanice, všichni s námi žijí doma, jsme neustále v kontaktu a tak pak pro nás není nijak jednoduché se s naším svěřencem rozloučit. Jenže, bylo to tak v plánu od začátku - že Jonathan půjde do světa. Pak se to jen protáhlo, protože se dodělával Junior Šampion, pak proč neudělat ještě ZN, proč nepočkat na Klubovou výstavu, kde získal Klubového vítěze :-), proč nedodělat ještě tedy Českého šampiona - ať už jede do světa jako mazák - uchovněný a se skvělými posudky z výstav. Padla i myšlenka, nechat si ho doma - Pepinek už je ve středním věku a tak proč by nezůstal doma Junior, ale všechno má své "ale".. bydlíme v bytě 3+1 a 2 zamilovaní Shakespearové na tři háravé Julie je dóóóst špatná kombinace. Ještě k tomu, když jedna z Julií je jeho matka a druhá sestra. Věděla jsem, že to bude těžké, ale že tak moc, to nečekal nikdo. Vím, někdo může namítnout - je to jen pes, ale pro nás to byl a je stále člen naší rodiny. Vědomí, že se bude mít dobře, že bude prožívat plnohodnotný život v partě dalších jezevčíků v nádherném prostředí nám to trošku zlehčuje.
 Naštěstí je Jonathan velmi komunikativní pejsek, nijak extra závislý na nás, což také celou situaci ulehčilo. Odetka by třeba tohle vůbec nezvládla. Je to závislák s totálním nasazením a takovou situaci by zvládala daleko hůře - spíše nezvládla. Držíme Jonáskovi všechny palce a packy, a přejeme mu jen to nej - báječný domov, super jezevčíkovské kamarády, krásné francouzské nevěsty a k tomu i hodně štěstí na poli výstavním... 

 

 

 

 

 

zpět