NITRADOG 2013 - 2x CACIB Slovensko

Začíná být pomalu zvykem, že v Nitře se našim odchovancům velice daří a to nejen Sorbíkovi - loni oba dva dny BOG, letos 2x CACIB, 2x BOB, III.BOG a BOG. Letos tam zazářila i mladičká Wyanetta Velvet  Anamsunaon se ziskem titulu CAJC, BOJ, a BOG Junior. Loni jako Sorbík bodoval Ken Trias Duo maj.:Ing. Andrey Skupinové SK ziskem titulů CAC, CACIB, BOB a BOG. Keník je syn našeho Esprita. Jako další se letos  výborně prezentoval Tna´nto Tapio Anamsunamon alias Brian Giny Klášterkové a získal 2x CAC a res.CACIB. Také Verdel se činil a sobotní V3 si "opravil" v neděli na V1 a titul CAC. Všem našich odchovancům moc gratulujeme a děkujeme za výbornou prezentaci! Moc si toho vážím.

 


Sobota 23.2.2013

Skamandros Sorbon Anamsunamon - CAC, CACIB, BOB, BOG :-)
Přiznán titul CH SK! Splněny podmínky pro udělení titulu Interšampion!!
Tna´nto Tapio Anamsunamon - CAC, res.CACIB
Verdel Anamsunamon V3


Neděle 24.2.2013

Skamanrdos Sobon Anamsunamon - CAC, CACIB, BOB a BOG
Wyanetta Velvet Anamsunamon - CAJC, BOJ a BOG Junior !!
Tna´nto Tapio Anamsunamon CAC
Volens Nolens Verdel Anamsunamon CAC


Xavier Vegas Anamsunamon
Majitelka Vegase nám posílá nádherné fotografie a tahle je právě aktuálně ve věku 10 měsíců. Myslím, že nám Vegas na východě ostudu rozhodně nedělá a podle slov jeho majitelky Světlany je to velikánský mazel, co se tváří jako andílek, ale je to malý čert:-) Má úžasnou povahu, je velmi kontaktní a stále dobře naladěný pejsek. Mám z něj obrovskou radost!

 

 

Jezevčíci slaví narozeniny

Dne 27.února oslavil vrh "D" Anamsunamon své 8.narozeniny. Všichni tři odchovanci - Duma Sachmet alias Maja, Djerba Eset i DaCapo Decent Felow alias Kapo nebo Harmy jsou zdraví, čilí a nikdo by jim čerstvé veteránské roky nehádal :-) Hned další den slavila své 5.narozeniny naše Odettka, která právě odchovává svá štěňátka. A jak se říká, do třetice všeho dobrého - hned 1.března oslavil své 4.narozeniny vrh "K" Anamsunamon - Koran Kabrakan alias Kory, Khan Kandaletto alias Kendy a Kairo Kavanagh. Všichni kluci mají své báječné rodiny a loni v září jsem měla možnost je vidět stejně jako Djerbu na Anamsunamon Cupu. Také musím zmínil oslavu 2.narozenin Pepinkova syna Kenyho Trias Duo Andrejky Skupinové ze Slovenska. Keny je parťák a poloviční bratr Koránka a společně jim to báječně klape. Jsou to bratři jak se patří a mají úžasné majitele, kteří se jim maximálně věnují. Oba dva běhají agility, pózují fotografovi a jsou maskoty internetového obchůdku jejich majtelky - Psíčkáreň. Všem přeji hodně další krásných let ve zdraví a spokojenosti ve svých rodinách.

 

 

 

Štěňátkům jsou 3. týdny

Vše je tak, jak má být. Díky tomu, že je zima, žádná práce na zahrádce a více volna - je i více volna na nicnedělání a mazlení štěňátek. Všichni tři pejskové pěkně rostou a začali již koukat na svět. Prozatím je to hodně o spaní a papání, těch pár chvilek lezení se ani nepočítá - od máminy hlavy k poslednímu cecíku, pak okolo brášků a zase k cecíkům - to je dlouhá cesta. Štěňátka mají za sebou první dávku odčervení (Drontal Puppy sirup) a stěhování do většího pelíšku.

 

   

 

Xavier Vegas Anamsunamon vítězí!!

Tenhle 9ti měsíční mladík začal svoji výstavní karieru ve třídě mladých opravdu luxusně a to hned na dvou výstavách 16. a 17.02. 2013 na  Dachshund Specialityshow v St. Petersburgu. Světlanka ho výborně prezentovala a získal po oba dva dny tituly nejvyšší BOB Junior,  BOB a BIG-1. Xavier se stal po oba dva dny Nejkrásnějším jezevčíkem výstavy - a to v pouhých 9ti měsících, kdy porazil i dospělé šampiony. Je to ohromný úspěch!! Moc gratuluji majitelce Světlaně Baranov-Stockmann a děkuji za výbornou prezetnaci našeho odchovu.

 
Štěňátkům  je 1.týden

Kluci prospívají velice dobře a jsou moc hodní. Až si říkám, zda vůbec nějaká štěňátka máme :-) Spokojeně se napucnou a spí.. nedělají nic jiného a Odetka se vzorně stará. Už si přijde i pro pomazlení a večery tráví s náma v křesle. Tohle období je prostě super :-) Kdyby to šlo, mám je každou volnou chvíli v dlani a jen koukám, jak spí, ale Odetka má pocit, že i ta chvilka je až až a tak tráví ještě většinu času v pelíšku...

   

 

Winnifred Woody Anamsunamon - 1.rok

Dne 8.února slavila Woodynka své první narozeniny. Vyrostla z ní krásná holka, takové velké štěstí a smíšek v jednom. Je to neskutečně pozitivně naladěná holka, která miluje lidi a společnost. Už se moc těšíme, až ji poprvé ukážeme i ve výstavním kruhu. Díky Kaččinému úrazu, který změnil veškeré dění u nás doma, jsem musela vzdát Klubovou výstavu, ale do Prahy a Litomeřic už dojedeme - i s Kačkou :-) a já doufám, že po rehabilitacích už bude Woodka běhat i se svou handlerkou- Šafkou juniorkou.


  Máme štěňátka !! Vrh "Z" Anamsunamon je na světě   * 5.2.2013 

  matka:  C.I.B. Odette Evasion  a  otec:  C.I.B. Extraordinary Esprit Kalokagathia Fai

Po dlouhých 69 dnech březosti nám Odetka nadělila své poklady. Porod probíhal zcela bez problémů, během necelých 3 hodin i se spacíma pauzama přišli postupně na svět  tři pejsci. Bohužel, ani letos se fenečka nekonala. Mrzí mě to o to více, že by zůstala v Ústí, jako  parťačka Evelínky "Bauerové". Nicméně, kluci jako buci se mají k světu, všichni včetně maminy jsou v pořádku a tak jsem s tímto posledním vrhem abecedy maximálně spokojená. Dva pejsci jsou na prodej - k zadání , takže případní zájemci  mi mohou psát na mail nebo mě telefonicky kontaktovat - více v kontaktech. Hledáme především milující rodiny, trvalé zázemí  a lásku, bez nutnosti psíka vystavovat či uchovňovat, díky tomu, že z tohoto spojení se plánuje zařadit do chovu starší bráška Verdel a jeden pejsek z tohoto vrhu pojede do CHS, s klidným srdcem prodám štěňátka i naprostým neprofesionálům, milovníkům plemene, kteří ocení jeho kvality i doma na gauči, nebo v lese či v  parku mezi přáteli.

   

 

Jde o velmi úspěšné opakované spojení dvou mezinárodních šampionů krásy, s částečným zahraničním původem. Odetka je import z Polska z CHS Evasion paní Lucyny Pasierbek.  Její matkou je  rakouská  Ch.Quomtess vom Raineschlössl a otcem je exportovaný český pes C.I.B. Yabadabadoo Kalokagathia Fai - JCh.Pl, Ch.Pl.,CACIT,WUT Šampion (po ULK vom Aschenbach).  Z tohoto spojení pochází výstavně úspěšný mladý pes Verdel Anamsunamon, který již získal titul Český Junioršampion. Jeho dvě sestry z vrhu "V" byly exportovány do Francie.  Vera Causa již absolvovala první výstavu v mezitřídě, kde získala CAC a res.CACIB a následně byla vybrána do chovu. O Espritovi alias Pepinkovi toho najdete více v odkazu Chovný pes.

 

DUOCACIB BRNO - 2.-3.2.2013

Jako každý rok tak i letos se konala v Brně dvoudenní CACIBová výstava psů všech plemen. Je to jedna z nejhezčích výstav, konaná u nás doma. Myslím si, že profesionalita, se kterou tým připravuje prostory pro vystavovatele a pejsky se již může srovnávat s leckterou jinou velkou výstavou v zahraničí.  Kruhy jsou prostorné, s koberci po celé ploše a haly vytápěné. Velmi vkusně je řešeno označení čísel kruhů - a to nafukovacími balónky s čísli. Každý návštěvník či vystavovatel tak z dálky najde bez problémů ten svůj.  Po oba dva dny i na této výstavě měla naše CHS své zástupce a to jak v rázu trpasličím, tak i králičím. Sorbík zde získal titul Šampion ČMKU, který mu byl i přiznám po získání posledního potřebného  CACe ČMKU  a v sobotu získal krásné III.místo ve IV.skupině FCI - 3.BOG. Velkou radost mám také z Odetčiny dcery Ruby Rhiannon, která po oba dva dny záskala CAC,  v sobotu pak res.CACIB a v neděli se již stala nejkrásnější fenou v plemeni - CACIB. Výsledky z obou výstav jsou zde:

MVP - Sobota - 2.2.2013

Ursa Emmonsi Anamsunamon - V1,CAC, res.CACIB
Ursus Kermodei Anamsunamon - V1, CAC, res.CACIB
Skamandros Sorbon Anamsunamon - V1, CAC, CACIB, BOB a III.BOG
Ruby Rhiannon Anamsunamon - V1, CAC, res.CACIB

MVP - neděle 3.2.2013

Ursa Emmonsi Anamsunamon - V1
Ursus Kermodei Anamsunamon - V1, CAC
Skamandros Sorbon Anamsunamon - V2, res.CAC, res.CACIB
Ruby Rhiannon Anamsunamon - V1, CAC, CACIB

 

 

Mezinárodní výstava psů Norimberk -  Německo - 13.1.2013

Druhý lednový víkend se konala v Německu výstava psů a i tady jsme měli své zástupce:

Ursa Emmonsi Anamsunamon - V1, VDH CAC, DTK CAC, CACIB, BOB a III.BOG
Ursus Kermodei Anamsunamon - V1, VDH CAC, DTK CAC, res.CACIB

Oběma "Bohouškům" patří velká gratulace a Petře dík za perfektní prezentaci našich odchovanců.

 

Hanácká Národní výstava psů Brno - 5.1.2013

Na první letošní výstavě psů naši chovatelskou stanici reprezentovali hned 4 jezevčíci a to sourozenci "Bohouškové" v majetku MUDr. Petry Mozíkové, Sorbík s Gabčou Královou a Rubynka s Janičkou Kryštofovou. Myslím si, že nakročeno mají všichni moc hezky.  Sorbík splnil podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION , králičí Ursa Emmonsi získala poslední potřebný titul pro přiznání titulu Český Junioršampion a trpasličí Ursus Kermodey byl zbonitován a pěkným bonitačním kódem 1c/V/5, OH33cm, váha 5kg.

Tna´nto Tapio Anamsunamon - V1, CAC, Národní vítěz, BOB - ČESKÝ ŠAMPION
Ursus Kermodei Anamsunamon - V1, CAC
Ursa Emmonsi Anamsunamon - V1, CAC, Národní vítěz, CAC ČMKU - Český Junioršampion
Ruby Rhiannon Anamsunamon - V1, CAC
Skamanrdos Sorbon Anamsunamon - V1, CAC - ČESKÝ ŠAMPION

 

"Wéčka"
Začala zima a tak se konečně dostávám k aktualizaci našich webových stránek. Především bych se chtěla omluvit všem našim příznivcům, všem majitelům našich odchovů, našim přátelům i návštěvníkům za delší výpadek v aktualizaci. Vynasnažím se, aby to už bylo do budoucna jinak a aktualizace byla častěji, tím myslím vážně častěji :-)

 Stalo se toho mnoho, vrh W už má za sebou prvních 9 měsíců života a jak jistě mnozí vědí, Winnifred Woody zůstala u nás doma. Loni nám Maja nadělila tři pejsky a tak letos, když se narodily fenky hned dvě, bylo jasno, že jedna zůstane doma. Je to prvorozená, báječná, všemi milovaná zlobivá puberťačka.  Z malého klubíčka vyrostla v krásnou mladou plnochrupou slečnu, která nenechá nikoho ze smečky chvilku v klidu. Takový malý velký živel, plný energie a nápadů. Nejde ji nemilovat, i když bych ji někdy přetrhla vejpůl :-).

 

 

Její sestra  Wyanetta Velvet bydlí na Slovensku i Ivky Trucové nedaleko naší Světové vítězky Oklahomy Anamsunamon. Má tam společnost dalších dvou jezevčičích holek, takže báječně zapadla do rodiny. Starší Lesanka by měla Wyu usměrnit a mladší kámoška Japi jí dělá druhou do páru při lumpačinách, ve kterých nijak nezaostává za naší Woody :-) Poslední akce "třídění odpadu" byla myslím menší zlo, nežli když sebrala malé Hance rtěnku a označkovala s ní krémový koberec v dětském pokojíku :-)

 

 

Wa´irgin William se stal rovnocenným parťákem červeného dlouhosrstého trpaslíka Athoska u Lindy Kovalické v Bratislavě. Po tragické ztrátě svého jezevčičího kamaráda byl Athosek jako tělo bez duše a tak se William stal nejen náplastí na velký smutek jednoho jezevčíka, ale také právoplatným členem celé rodiny. Myslím si, že jak Linda s manželem, tak Athos přijali malého s láskou a jsou opět "rodina" v plném počtu.

 

 

 

Světová vítězka Oklahoma Anamsunamon - WUT World Winner 2012 a World Winner 2012

 Ano, je to tak, Oki získala letos 2x titul Světový vítěz! Poprvé na WUT v Maďarsku a podruhé na Světové výstavě psů v Rakousku. Pro naší chovatelskou stanici je to opravdu velikánský úspěch a manželům Strasserovým patří velká gratulace a můj veliký dík za perfektní prezentaci Oklahomy. Krom toho si Oki nasbírala další tituly - Slovenský šampion krásy, Slovenský Grandšampion, Maďarský šampion krásy, Klubový vítěz Slovenska 2012, Klubsieger Austria 2012, MTE Centenary Club Winner 2012. A v sobotu 1.12.2012 na MVP v Nitře získala poslední potřebný CACIB, kterým splnila podmínky pro udělení titulu Mezinárodní šampion krásy C.I.E. Moc gratulujeme!!!

 


Kluci z vrhu "Y" Anamsunamon
Letos měla naše CHS ještě 2 vrhy. Prvním z nich byla štěňátka  po Odetce a Espritovi - vrh "Y", ve kterém byli dva pejsci: Yabadabadoo a Yoshua Yacoub. Oba dva jsou již u nových majitelů, Yabík na Moravě a Kubíček na Slovensku. Oba dva kluci si užívali venkovního výběhu co to jen šlo a tak do světa již jeli socializovaní nejen lidmi, dětmi a pesany, ale také mají za sebou setkání s morčaty, králíkem a kocourem. 

 

 

Kluci z vrhu "X" Anamsunamon
Další vrh byl po Medince - spojení dvou TOP DOGů :-) C.I.E.Medeine Manawat Anamsunamon a Ch. Bonjour Od Černé Sabinky. Z tohoto spojení jsou opět jen pejsci a to hned tři. Xerxes dělá radost mladé rodině v Praze, Xalbador odcestoval kousek od Anamsunamoňaček ze Stoupovy Chaloupky také do mladé rodiny s dětmi a Xavier Vegas odletěl daleko na východ ke Světlaně Baranov Stockman, známé chovatelce a majitelce báječných jezevčíků. Mladičký Xavier Vegas Anamsunamon má už za sebou i výstavní premieru a to hned úspěšnou :-) Stal se II. nejkrásnějším štěnětem výstavy - II. BIS Puppy !

 

 

Něco málo z výstavního dění...

Kromě štěňátek a Světových vítězů máme za sebou i mnoho výstav, kde si naši odchovanci vedli více nežli báječně. Za zmínku rozhodně stojí velký úspěch mladého Tna´nto Tapia Anamsunamon, Gábiny Klášterkové, který získal na Speciální výstavě jezevčíků v Jevíčku nejen svůj další CAJC, ale také BOJ, dále pak titul BOB a ve finále pak  titul BIS Junior a k tomu BIS Speciální výstavy jezevčíků! Stal se tak vítězem celé výstavy!! Majitelce Gině moc gratuluji a děkuji za perfektní prezentaci!! Více o Briankovi najdete na webu majitelů:  www.elvenstar.cz

 

Výstavně nezahálel ani Skamandros Sorbon Gábiny a Vaška. Poctivě sbírá bodíky do soutěže TOP DOG a věřím, že se umístí. letos bodoval na mnoha výstavách. A protože je již i chovný pes, má za sebou i několik loveckých zkoušek a soutěží. Vašek s Gabčou se Sorbíkem navštívily i Výcvikovou školu Pepi Vocha - majitele našeho Gulivera Anamsunamon, kde Sorbík "zmužněl" a zjistil, jak na to :-) V lese a polích se z něj stává správný lovecký pes!  Více o Sorbíkovi pak najdete na jeho stránce, která se chystá.


Na výstavách začíná být také již vidět mladičký Verdel Anamsunamon, pejsek po Odetce a Espritovi, který získal již 3x titul CAJC a má již přiznaný titul Českého Junioršampiona. Majitelům moc gratuluji!

Z mladých se také výborně předvedli Ursa Emmonsi a Ursus Kermodei v majetku Petry Mozíkové. Ursus alias Bohoušek na své první výstavě získal CAC a res.CACIB a má již složeny i barvářské zkoušky v I.ceně. Ursa alias Bohunka má za sebou také BZ a to v II.ceně, ale výstav absolvovala o poznání více: 6x Výborná, 3x CAJC, 2x BOJ, 1x CACIB, BOB a IV.BOG!  Stejně tak Peťkina Pepino´s Girl Anamsunamon posbírala od dubna několik titulů  - 8x CAC, 6x CACIB, 3x BOB, NV a 2x III:BOG. Přiznán titul Český šampion krásy, kterým obohatila tím svou sbírku šampionů. Výborně nás prezentovala i v zahraničí, v rakouském Klagenfurtu získala CAC, CACIB, BOB a stanula na 3.místě mezi jezevčíky, takže III.BOG. Majitelce a handlerce v jedné osobě moc gratulujeme :-)

 

 Na Slovensku má za sebou výstavní premiéru i Pepinkův syn Ken Trias Duo Ing. Andrejky Skupinové, parťák našeho Koránka. Za svou dosavadní 4,5měsíční  výstavní karieru získal Slovenského šampiona krásy mladých, Klubového šampiona krásy mladých, BIS junior Klubové výstavy jazevčíků SK, Klubový vítěz mladých 2012, CACIB, res. CACIB, BOB, BOG na MVP v Nitře. Oba dva kluci si užívali dovolenou u moře i na horách a jejich kariera se bude více ubírat sportovním směrem. Oba dva jsou nadšení agiliťáci a pod odborným vedením s Andrejkou a Martinem mají za sebou již několik povedených startů na cvičišti .-)

 

 

Oba dva jsou také maskoty velice pěkného psího internetového obchůdku "Psíčkáreň", který vřele doporučuji. Andrejka umí splnit všechna psí přání a obchůdek je jeden velký psí sen :-) Vybere si každý:  http://www.psickaren.sk/


Nově uchovněni Anamsunamoňáci jsou  Pepino´s Girl, Nadir, Rubby Rhianon  a Oklahoma.

Také musím zmínit úspěchy Nadira, který nejen že splnil podmínky k zařazení do chovu, ale také výborně bodoval na Mezinárodní soutěži v norování v Polsku, kde získal krásné 3.místo za vyhnání lišky. Na mladého psa je to výborný úspěch a já jsem ráda, že Pepinkovo a Romíkovo vlohy se dědí dál. I když není v rodině myslivců, stačí když se chce a i z postelového povaleče se dá "udělat" norník :-) Chce to jen zapálené majitele nebo chovatelku, co má báječné přátele a díky nim se dostane i k norování, liškám a soutěžím! Leni, děkuju moc!!

ANAMSUNAMON CUP - 1.ročník 2012   Řehlovice

Letošní velkou událostí v naší CHS bylo především pak velké setkání majitelů našich odchovanců a jejich rodin a s hosty, kteří přijali naše pozvání. 1.ročník Anamsunamon Cup probíhal v nádherném prostředí bývalého statku v Řehlovicích, v kulturním centru manželů Holíkových. Jsem moc vděčná, že nám umožnili využívat tak nádherných prostor a poskytli nám veškeré zázemí i k nocování páníků s jezevčíky. Akce začala již v pátek příjezdem zahraničních hostů, vařením guláře na druhý den a přípravou velkého sobotního setkání. Jak to vše probíhalo, kdo se zúčastnil a jak se soutěžilo, to se dozvíte v chystaném článku a připravované rubrice ANAMSUNAMON CUP :-) Musím říci, že akce to byla velmi povedená, každý se bavil, dosyta se najedl a užil si společnosti stejně postižených nadšenců pro plemeno jako takové. Každý jezevčík byl hvězou a šampionem a ve finále vítězem. Počasí nám v sobotu více než přálo a tak  soutěže jako Dostihy jezevčíků, Opičí dráha a  módní přehlídka mají dokonalou fotodokumentaci. Vše bude doplněno co nejdříve.

 

 

 

 

 

 

20.3.2012

Štěňátka z vrhu W - 4.týden - foto ZDE13.3.2012

Speciální výstava jezevčíků - Plzeň 2012

Jako každý rok tak i letos se konala Speciální výstava jezevčíků v Plzni a to 26.2. a naši odchovanci se tam neztratili :-) Pro kluky z vrhu T to byla premiéra a pro Sorbíka další z mnoha výstav, které má na seznamu. Dlouhosrsté trpaslíky letos posuzoval pan Petr Buba a jako vždy s perfektním komentářem. Pokud pes dostane VD za to že je "napapaný" s OH 36 to musí majitel respektovat. Ale hned to VD zahřeje více, když rozhodčí pronese, že je to nádherný představitel plemene a pes umístěný před ním sic výborný, ale bez titulu, že by měl mít alespoň z poloviny srsti jako náš, aby mu byl titul přiznán. To si pak 4letý Hippo připadá i s VD báječně..:-) protože typický představitel plemene, ač lehce vykrmený, je stále typický představitel plemene - se vším všudy :-)

Skamandros Sorbon Anamsunamon - V1, CAC, Vítěz Speciální výstavy, BOB
Tna´nto Tapio Anamsunamon - V2
Tangaroa Tomak Anamsunamon -VD
Hyperion Hippo Anamsunamon - VD

Premiéru měl letos i dorostenec z chovu manželů Klášterkových po našem Pepinkovi - Extraordinary Esprit Kalokahathia Fai

Corraun Dorny Of Elven Star - VN1 - GRATULUJEME !!!

Velké gratulace patří Gábině a Sorbíkovi, kteří udělaly pokrok v předvedení psa a je vidět, že praxe jim dala hodně. Velkou radost mám i z kluků z vrhu T. Gábriela Klášterková alias Gina Brianka (Tna´nto Tapio) báječně prezentovala nejen v postoji, ale i v pohybu a ve třídě mladých ve velké konkurenci získala krásnou známku Výborná 2.


Gina a Tna´nto Tapio Anamsunamon alias Brian


Zleva: V1, CAJC - Brown Sugar Sirius Minor s Mirkou Liškovou a V2 - Tna´nto Tapion Anamsunamon s Ginou


Táňi Tornak tentokráte doplatil na plnou misku krmení a velkou váhu, díky které má i OH36cm, a na mladého psa je to dost. Díky tomu VD. Kosterně je nastejno s Briankem, ale co naplat, když má přes kilo nadváhu. Je to nádherný pes, s hustou srstí, nádhernou hlavou, ale velice dobře oplácaný, takže do jara nasadí poloviční porce, hodně pohybu mu zůstane a seberou se piškotky a odměnky. Předpokládám, že do Litoměřic už by měl být minimálně na výbornou!! Táňo - držíme palce!! a pevné nervy. Pokud to nepůjde, jedu pro něj a dostane "lázně" u nás doma..:-)

 
Tangaroa Tornak Anamsunamon a Táňa Hovorková

 

8.2.2012 - Máme štěňátka - vrh "W" je na světě

C.I.B. Duma Sachmet Anamsunamon x C.I.B. Romeo vom Benthener Forst

Naše Mikulášské spojení Romíka a Majunky bylo plodné :-) Ve středu 8.února nám před polednem Maja porodila první fenečku s váhou 174g, do 40ti minut byl na světě pejsek s 214g a za půl hodiny po něm opět fenka s váhou 218g. Za další půlhodinku porodila Maja své poslední štěně - pejska - 210g. Vyrovnaný vrh, vše do páru a holčičky dvě - což je splněné přání dcery Kačky.
Štěňátka i mamina jsou v pořádku, porod proběhl bez komplikací a jak se dalo očekávat, Maja vše zvládla sama na jedničku. Je to úžasná máma.

 
Vrh W pár minut po narození

 Na pejsky přijímám předběžné rezervace.

2x Mezinárodní výstava psů - DUO CACIB - Brno
Jak je již zvykem, účast našich odchovanců na DUO CACIB v Brně je poslední roky pravidelná a letos to nebylo jinak. Za králičí jezevčíky soutěžila Pepinka a po oba dva dny si vedla báječně - získala Vítězství v plemeni - BOB. Stejně tak v trpaslíkách bodují Anamsunamoňáci a po oba dva dny je titul Best of Bred v naší stáji :-) Báječné DUO CACIB BRNO !!!
Všem majitelům moc děkujeme za prezentaci našich veverek a gratulujeme k získaným titulům!

DUO CACIB - Brno - sobota 4.2.2012

Pepino´s Girl Anamsunamon - V1, CAC, CACIB, BOB
Nadine Anamsunamon - V1, CAC, CACIB
Oklahoma Anamsunamon - V2, res.CAC
Skamandros Sorbon Anamsunamon - CAC, CACIB, BOB, IV.BOG

DUO CACIB - Brno - neděle 5.2.2012

Pepino´s Girl Anamsunamon - V1, CAC, CACIB, BOB
Nadine Anamsunamon - V1, CAC, res.CACIB
Oklahoma Anamsunamon - V1, CAC, CACIB, BOB, IV. BOG
Skamandros Sorbon Anamsunamon - CAC, CACIB


29.1.2012 Mezinárodní výstava psů - Trenčín
Letošní první výstava, kde byli předvedeni Anamsunamoňáci byl Trenčín. Myslím si, že si vedli více nežli báječně. Okiška si splnila podmínky pro udělení Slovenského šampiona krásy a mladičký benjamínek Keník, který žije se svým polobráškou Korym u Andrejky absolvoval svou první velkou výstavu ve třídě mladých a hned na poprvé odchází s titulem CAJC. Moc držíme palce, aby se jim letos vedlo i nadále.

Oklahoma Anamsunamon - V1, CAC, CACIB, BOB II.BOG
Splněny podmínky pro udělení Slovenského šampiona krásy!
Ken Trias Duo - V1, CAJC

Nejkrásnější jezevčík je Anamsunamoňák !!!

Praha - 14.1. 2012 - TOP DOG 2011 a Šampion Šampionů

Jako loni, tak i letos jsem se zúčastnila předávání cen v soutěži TOP DOG 2011, kterou pořádala ČMKU a také soutěže Šampion Šampionů 2011. 
Je pro mne velkou ctí, když mohu oznámit, že nejkrásnější jezevčík výstavní sezony 2011 pochází z naší chovatelské stanice. 
Je to veliký úspěch nejen pro náš chov, ale i pro majitele a pro plemeno jako takové. 
Navíc, nepatří nám jen 1.místo, ale také 3.místo s dalším odchovem a tak si říkám, že to, co děláme, děláme asi správně...Medeine Manawat Anamsunamon
1.místo TOP DOG 2011 + BOG Šampion Šampionů 2011

Nadine Anamsunamon
3.místo TOP DOG 2011 + IV.BOG Šampion Šampionů 2011

 
III.BOG Nadine + I.BOG Medeine                                                                                             Nadine s Peťkou


Obrovský dík patří majitelkám obou fen, Janě Irinkovové a Petře Mozíkové, za veškerou péči a lásku, za perfektní prezentaci na výstavách a soutěžích, 
a za moře času který "veverkám" věnují. Také bych moc ráda poděkovala Kačence, mé dceři, za každodenní pomoc při péči o naše malé zrzavce - té patří můj největší dík.


Petra s Nadine

ARCHIV 2010

ARCHIV 2009